Syngenta

Samoborska 147
10 090 Zagreb
Tel. +385 1 388 76 70
Fax. +385 1 388 76 71
Syngenta
Zaštita od pauka i plamenjače
Zaštita plodovitog povrća i krumpira
Zlatica Actara Syngenta
Syngenta - BIH
Programi zaštite poljoprivrednih kultura
Syngenta Revus
Syngenta Revus
Revus zaštita povrća
Revus zaštita krumpira
Događaji
Syngenta centralni Dan Polja
Besplatna brošura
Prijava za primanje besplatne brošure
OptiTech klub
Uvodni tekst
Proširenje uporabe SZB na male kulture
Na zahtjev Zajednice udruga hrvatskih povrćara, Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja izdalo je riješenje o dozvoli za proširenje primjene 13 Syngentinih sredstava za zaštitu bilja na male kulture.

više...


 
pošalji upit ?   zatvori prozor
Centralni dani polja - Sygenta

Syngenta Agro, vodeća svjetska tvrtka u proizvodnji sredstava za zaštitu bilja i sjemenskog materijala, ove je godine organizirala dva centralna dana polja u sklopu svojeg OptiTech programa – u mjestu Ždralovi kraj Bjelovara i u mjestu Veliškovci kraj Valpova.
Dan polja u Ždralovima održan je 8.6.2010. na proizvodnim površinama tvrtke V.R.T. Bjelovar, gdje su prikazana Syngentina rješenja u zaštiti kukuruza, žitarica, uljane repice i jabuke. Također, mogao se vidjeti i Syngentin sjemenski program kukuruza i uljane repice. Događaj je okupio oko 250 uzvanika iz Hrvatske i BiH.
PPK Valpovo. Predstavljena su rješenja u zaštiti kukuruza, pšenice i ječma, a nazočilo je cca. 350 gostiju iz Hrvatske i BiH.
Na oba događaja struktura uzvanika bila je vrlo raznolika - uglavnom poljoprivredni proizvođači i tehnolozi iz raznih poljoprivrednih tvrtki, obiteljska gospodarstva, zatim članovi Syngentinog OptiTech Kluba, ali i mnogobrojni distributeri, zaposlenici u poljoprivrednim ljekarnama, HZPSS, predstavnici medija i ostali. Nakon obilaska pokusnih polja pod stručnim vodstvom, priređen je i zanimljiv zabavni program s nagradnim igrama.
Već poslovično, najšira paleta proizvoda prikazana je u našoj najzastupljenijoj ratarskoj kulturi – kukuruzu, u kojoj se sa nekim od Syngentinih rješenja zaštićuje gotovo svaki drugi hektar. Već nekoliko godina unazad, najzastupljeniji herbicid na hrvatskim poljima je Lumax, koji se i ove godine pokazao kao najpotpunije rješenje, posebice pri zaštiti od tzv. tvrdokornih korova, uz vrlo fleksibilno vrijeme primjene. Na pokusnim poljima kukuruza moglo se vidjeti i djelovanje herbicida Task, Callisto, Primextra, Dual Gold i Peak u raznim kombinacijama, a kao vrlo zanimljivom pokazala se i iznimno ekonimična zaštita kombinacijom Duala Gold prije nicanja i Peaka u primjeni nakon nicanja.
U kukuruzu je naglašen i problem zemljišnih štetnika te njihovo suzbijanje sjetvom sjemena tretiranog insekticidom Cruiser, koji uz zaštitu od štetnika pruža i izraženi tzv. vigor efekt. Za jake populacije žičnjaka i/ili kukuruzne zlatice prikazana je i primjena granuliranog insekticida Force, sa depozitorima za njegovu primjenu.
U žitaricama su prikazana rješenja koja, nakon Dicurana Forte, predstavljaju nove standarde za cjelovitu zaštitu žitarica od korova –  kombinacija Filon + Logran za primjenu do busanja žitarica, te kasno-proljetna kombinacija Axial + Logran. Istaknuta je i važnost suzbijanja travnih korova (poglavito Apere spp.) koja u našim uvjetima predstavlja najvećeg „kradljivca uroda“ među korovima. Valja još spomenuti i zaštitu žitarica protiv bolesti gdje se moglo vidjeti odlično djelovanje i izraženi „greening efekt“ kod upotrebe Amistara Extra, te učinkovitost i ekonomičnost primjene Artee Plus. Po prvi puta je prikazan i Amistar Opti – najnoviji fungicid iz Syngentine ponude, koji se uz spomenuti „greening-efekt“ odlikuje i najizraženijim djelovanjem na sve zastupljeniju bolest ječma - Ramulariu collo-cygni. Amistar Opti će se na hrvatskom tržištu naći već od sljedeće godine.
U uljanoj repici, uz standardni herbicid Teridox, posebna je pažnja posvećena zaštiti od štetnika - razdvojenom primjenom insekticida Karate Zeon protiv proljetnih pipa i sjajnika. Proljetne pipe vrlo često u usjevu prolaze neopaženo, a mogu uzrokovati vrlo velike gubitke prinosa (veće i od repičinog sjajnika). Razdvojena primjena insekticida jedino je pravo rješenje koje predstavlja standard u zemljama zapadne i centralne Europe.
Na lokaciji u Ždralovima Syngenta je pokazala i svoja rješenja u zaštiti jabuke – pripravke Score i Chorus protiv krastavosti, Vertimec protiv grinja, ali i najnoviji insekticid Affirm, namijenjen suzbijanju jabučnog savijača i lisnih minera.
Primarna namjera organizacije dana polja na dvije lokacije - za zapadni i istočni dio Hrvatske, bila je dodatno približavanje poljoprivrednim proizvođačima i specifičnostima raznih područja. To je samo jedan od načina na koji želimo poljoprivrednicima omogućiti da dođu do znanja i iskustava, prijeko potrebnih za uspješno bavljenje poljoprivredom. Kao još jedan način približavanja krajnjim korisnicima posebno želimo istaknuti i Syngentin OptiTech Klub - klub najprogresivnijih privatnih poljoprivrednika (OPG-a), čiji članovi uživaju brojne pogodnosti i dodatne popuste na Syngentinu robu.
Syngenta je danas vodeći proizvođač i distributer sredstava za biljnu zaštitu u svijetu i Hrvatskoj, ali i sve prepoznatljivija tvrtka na području sjemenarstva ratarskih kultura, povrća i ukrasnog bilja. Syngentine organizacije diljem svijeta svake godine na tržište uvode po nekoliko novih molekula namijenjenih biljnoj zaštiti, što Syngentu čini vodećim inovatorom na tom području. U Hrvatskoj Syngenta djeluje preko svog ureda u Zagrebu sa 20 zaposlenika i 5 promotora, a uz pomoć svoje agronomske stručne službe pokriva područje cijele Hrvatske.
U Syngenti smatramo da je ključ razvoja konkurentne hrvatske poljoprivrede na putu prema EU, upravo prihvaćanje novih proizvodnih tehnologija s ciljem podizanja prinosa i kvalitete proizvoda, pa time i profitabilnosti poljoprivredne proizvodnje. Ovakav način prezentacije zasigurno pridonosi ubrzavanju  navedenih procesa, ali i dodatno učvršćuje Syngentinu poziciju najjačeg i nezaobilaznog partnera na području intenzivne poljoprivrede, proizvodnje hrane i održivog razvoja.


Slike Ždralovi:

Slike Veliškovci: